تبلیغات
عصر کار و فناوری - لوگوی اندروید چگونه خلق شد؟

عصر کار و فناوری
 

لوگوی اندروید یا همون شخصیت تبلیغاتی اندروید رو همه ما میشناسیم . یه ربات سبز با مزه که دو تا شاخک هم روی سرشه . بدون شک لوگوی اندروید یکی از شاهکارهای دنیای گرافیکه چون این ربات سبز نقش بسیار مهمی در شهرت اندروید داشته .

همه اندروید رو به ربات سبز رنگ میشناسن ، لوگوی اندروید یک لوگوی Open Source یا متن بازه ؛ به این معنی که هرکسی می تونه این لوگو رو تغییر بده و لوگوی جدیدی رو که ساخته منتشر کنه . خب از اونجایی که خود سیستم عامل اندروید به صورت متن باز منتشر شده کاملا ضروریه که لوگوی اندروید هم متن باز باشه چون اینجوری تولید بازی ها و برنامه های اندروید حداقل یک قدم جلو میوفته . از طرف دیگه متن باز بودن لوگوی اندروید باعث شده تا ایده های زیادی برای ساخت بازی و سرگرمی در ذهن برنامه نویس ها شکل بگیره . در ادامه توضیح میدم خدمت تون که خانم Irina Blok چه جوری به ایده ی لوگوی اندروید ( ربات سبز ) رسیده .

ایده ی لوگوی اندروید و ارتباط آن با دستشویی !

چند سال پیش شرکت گوگل از Irina Blok خواست تا یک لوگو برای سیستم عامل اندروید طراحی کنید که هم راحت تشخیص داده بشه ( با لوگو های دیگه اشتباه گرفته نشه ) و هم اینکه مشتری ها بتونن شکل لوگو رو به راحتی در ذهن شون ثبت کنن . در ضمن گوگل به آیرینا گفته بود که لوگوی اندروید باید یک روبات باشه . آیرینا بلاک بعد از دقت و مطالع زیاد روی اسباب بازی های علمی – تخیلی نهایتا ایده ی لوگوی اندروید رو از جایی گرفت که شاید حتی تصورش هم عجیب باشه ؛ از لوگوی آقایان و بانوان روی درب دستشویی ها !همه ما با این دو تا لوگو رو در اماکن عمومی مثه فرودگاه دیدیم .

                   

 

 

بله اینجوری بود که ایده ی لوگوی اندروید هم در ذهن آیرینا شکل گرفت . اگر به ربات اندروید دقت کنید ، کاملا مشخصه که نوع ایستادن و فرم سر شونه ها و دستاش ترکیبی از لوگوی مذکر و مونث روی در دستشویی هاست . چقدر آدما می تونن با هم فرق داشته باشن ! آیرینا بلاک تو دستشویی هم به کارش فکر میکنه اما متاسفانه خیلی از ما انسان ها ( نمیگم همه ) تو فکر مون هم دستشویی میکنم .

درباره آیرینا بلاک Irina Blok طراح لوگوی اندروید

ربات سبز رنگ اندروید چند سال پیش توسط خانم Irina Blok گرافیست روسی طراحی شده . خانم آیرینا بلاک در یک خانواده مهندس در Saint Petersburg به دنیا اومده و از ۱۸ سالگی در امریکا زندگی میکنه . آیرینا در ۱۵ سال اخیر با شرکت های بزرگی مثل یاهو ، اپل و گوگل و Adobe کار کرده . Irina Blok یک طراح حرفه اییه و علاوه بر گرافیک طراح جواهرات و فشن هم هستادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 آبان 1393 توسط داود رسولی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگقالب وبلاگ