تبلیغات
عصر کار و فناوری - آشنایی با موتورهای جستجو

عصر کار و فناوری
 

یکی از مهمترین بخش‌های اتصال به اینترنت، دسترسی به اطلاعات ظاهراً نامحدودی است که در اینترنت وجود دارد. همان‌گونه که احتمالاً می‌دانید، بهترین راه دستیابی به اطلاعاتی که در پی آن می‌باشید جستجوی آن‌ها به وسیله‌ی یک موتور جستجو می‌باشد. موتور جستجو یک منبع آنلاین است که به طور نظام‌مند محتویات اینترنت را دسته‌بندی می‌کند. به این ترتیت با جستجوی یک مطلب، صفحاتی که به مطلب جستجو شده مرتبط باشند به نمایش در می‌آیند. موتورهای جستجو اطلاعاتشان را به وسیله‌ی برنامه‌‌هایی به نام Web Spider به دست می‌آورند. این برنامه‌ها اینترنت را جستجو کرده، لینک‌ها را پی در پی دنبال می‌نمایند و در نهایت یک بانک اطلاعاتی ایجاد می‌کنند. این بانک اطلاعات نه تنها شامل کلمات موجود در صفحه‌ی وب بلکه حاوی ترتیب کلمات و ارتباط آن‌ها با یکدیگر نیز می‌شوند. در بعضی از موتورهای جستجو با نزدیکی عکس و ویدئوها نیز در بانک اطلاعاتی لحاظ می‌شود.

 

 

گوگل بدون شک پر طرفدارترین موتور جستجو است، البته موتورهای جستجوی پرطرفدار دیگری نیز مانند Bing و Yahoo نیز وجود دارند. امروزه جستجوی وب به یکی از بخش‌های جدایی ناپذیر وب تبدیل شده است. به طوری که اکثر نرم‌افزارهای مرورگر وب به صورت Built-in قابلیت جستجو در یک یا چند موتور جستجو را فراهم آورده‌اند.

با نگاه به گوشه‌ی بالا و سمت راست مروگر، فیلدی را مشاهده می‌نمایید که می‌توانید عبارت مورد نظر برای جستجو را در آن تایپ کنید.

 

 

این کار باعث می‌شود که دیگر نیازی به باز کردن صفحه‌ی google.com یا هر موتور جستجوی دیگری را نداشته باشید. به این ترتیب در وقت صرفه‌جویی خواهد شد. در اکثر مرورگرها می‌توانید موتور جستجوی پیش‌فرض را تغییر دهید.

 

منبع:مجتمع آموزش آنلاین کامپیوترادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 آبان 1393 توسط داود رسولی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگقالب وبلاگ